12 kwietnia wszyscy uczniowie wybrali się na wycieczkę do Warszawy.  Pobyt w stolicy rozpoczął się od niezwykłej wizyty w Muzeum Narodowym, gdzie dawno już nie byliśmy. Młodsi uczniowie uczestniczyli w lekcji zatytułowanej „O, Matejko!” To szczególne przeżycie oglądać „na żywo” dzieła, o których do tej pory dowiadywaliśmy się tylko z książek i Internetu.

Klasy V-VII natomiast miały okazję poznać tajniki konserwacji dzieł sztuki, nawet tych najstarszych, sprzed kilku wieków. Wszyscy słuchali z wielkim zaciekawieniem.

Kolejnym punktem programu była wizyta na dziedzińcu Muzeum Wojska Polskiego. Czołgi, samoloty bojowe, działa przeciwpancerne największe wrażenie zrobiły na najmłodszych chłopcach.

Tradycyjnie wizyta w stolicy nie może się obejść bez spaceru po Starym Mieście i podziwianie wspaniale odrestaurowanych  kamienic.

Wycieczkę zakończyliśmy pobytem na Stadionie Narodowym. Tam czekała na nas godzinna wędrówka po niezwykłym miejscu, gdzie odbywają się najważniejsze w kraju wydarzenia sportowe i kulturalne. 

Wycieczka była bardzo ciekawym doświadczeniem. Czekamy na kolejne.

Galeria zdjęć: